Filter

AVTEK – Innowacyjne technologie audiowizualne

Początki marki i inspiracja

AVTEK to dynamicznie rozwijająca się polska marka, która zrodziła się z połączenia angielskich słów Audio Visual Technologies. Założona została z myślą o dostarczaniu szerokiej gamy produktów służących do prezentacji wizualnych. Początkowo głównym asortymentem były ekrany, piloty prezentacyjne oraz uchwyty do projektorów. W miarę upływu czasu asortyment został poszerzany o bardziej zaawansowane technologicznie produkty. AVTEK jest własnością polskiego dystrybutora rozwiązań audiowizualnych, który na początku swojej działalności specjalizował się w sprzedaży projektorów. AVTEK powstał, aby rozszerzyć obecną ofertę, ale od samego początku firma miała ambitne długoterminowe plany. Głównym celem AVTEK było przekształcenie się w markę innowacyjną, której produkty wyróżniałyby się na rynku.

AVTEK Logo

Historii marki AVTEK

Misją marki AVTEK, która zadebiutowała w 2006 roku, jest dostarczanie wysokiej jakości produktów audiowizualnych w rozsądnych cenach. Marka w dużej mierze skupiała się na z aktualnym zapotrzebowaniem rynku. Firma rozpoczęła działalność od wprowadzenia na rynek ekranów projekcyjnych oraz uchwytów do projektorów, które idealnie uzupełniały ofertę dystrybutora rozwiązań audiowizualnych. Logo AVTEK zaczęło być widoczne w szkołach, salach konferencyjnych, biurach projektowych oraz w hotelach.

W 2012 roku, ze względu na duże zapotrzebowanie rynku edukacyjnego na rozwiązania interaktywne, AVTEK wprowadził serię produktów TT-Board. Pierwsze tablice interaktywne odniosły wielki sukces, potwierdzony nagrodą Laur Konsumenta nadanym w 2014 i 2015 roku. W celu promocji, marka AVTEK wystawiła się na targach ISE w Amsterdamie, największym cyklicznym wydarzeniu w branży audiowizualnej w Europie. Uczestnictwo w tak prestiżowym wydarzenie zwiększyło jej rozpoznawalność i popularność na rynkach zagranicznych.

Wprowadzając na rynek nowe innowacyjne rozwiązania, marka AVTEK kontynuowała rozwój po sukcesie tablic interaktywnych. W roku 2013 firma zaskoczyła jeszcze bardziej zaawansowanym produktem – monitorami interaktywnymi. Pierwszym modelem, AVTEK TouchScreen 65″, wprowadzonym na polski rynek, dostępność cenowa umożliwiła szerokie wykorzystanie w polskiej edukacji. Kolejnym kamieniem milowym było pojawienie się w ofercie w 2015 roku nowej serii monitorów interaktywnych AVTEK TouchScreen Pro. Seria ta odniosła ogromny sukces i do dnia dzisiejszego jest spotykana w polskich szkołach.

Dążąc do rozszerzenia swojej oferty na rynek biznesowy, AVTEK postanowił w 2019 roku wprowadzić dwa nowe produkty. Pierwszym z nich jest AVTEK TouchScreen 5 Business – monitor interaktywny z pojemnościowym ekranem dotykowym. Ten zaawansowany model idealnie wpasowywał się w środowisko biznesowe zapewniając płynną interakcję, wysoką jakość obrazu i innowacyjne funkcje.

Drugim nowym produktem był AVTEK DS Dual – monitor do Digital Signage. Rozwiązanie cechowało się dwoma ekranami zamontowanymi tyłem do siebie, tworząc dwustronny, multimedialny plakat. Ten dynamiczny i efektowny produkt idealnie przyciągał uwagi klientów i nadawał się do prezentowania treści reklamowych lub informacyjnych.

Dzięki wprowadzeniu tych innowacyjnych monitorów interaktywnych i rozwiązań dla biznesu, AVTEK umocnił swoją pozycję jako wiodący dostawca nowoczesnych technologii. Marce udało się zaspokoić potrzeby edukacyjne i biznesowe swoich klientów.

Dzisiaj AVTEK jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w polskiej edukacji jeśli chodzi o produkty interaktywne. Firma kontynuuje sukcesy w monitorach, tablicach i akcesoriach do projektorów, wspierając kreatywność wśród polskich uczniów i nauczycieli. Ekipa AVTEK ma ambitne plany na przyszłość i dalej będzie rozwijać swoją ofertę jako wiodący dostawca akcesoriów do projektorów oraz produktów interaktywnych.

Intensywne prace nad nowymi produktami i kolejnymi wersjami już obecnych w ofercie idą pełną parą. Motywacją są fakty, które stoją za marką AVTEK:

  • od 2006 do 2023 roku sprzedanych zostało ponad 290 000 produktów z logiem AVTEK,
  • w aktualnej ofercie dostępnych jest ponad 100 produktów,
  • produkty są sprzedawane regularnie w 20 krajach,
  • w 2014 roku tablice interaktywne TT-Board otrzymały Laur Konsumenta jako Odkrycie Roku oraz nagrodę specjalną Grand Prix,
  • w swoich grupach ekrany projekcyjne i uchwyty do projektorów AVTEK to najczęściej wybierane w Polsce rozwiązania.

Zasięg marki

Sukces marki AVTEK spowodował szybki wzrost popularności oferowanych rozwiązań także poza granicami Polski. Wysoka jakość i konkurencyjne ceny sprawiły, że dzisiaj produkty z logo tej marki dostępne w wielu krajach. Markę AVTEK można spotkać w krajach, takich jak: Austria, Bośnia & Hercegowina, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Estonia, Holandia, Rumunia, Francja, Finlandia, Irlandia, Kosowo, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Niemcy, Serbia, Słowacja, Słowenia i Węgry.

Zasięg marki AVTEK

Wyróżnienia marki

Produkty interaktywne marki AVTEK zdobyły prestiżowe wyróżnienia w ogólnokrajowym projekcie Laur Konsumenta, który nagradza najpopularniejsze produkty, marki i usługi w swoich kategoriach. Już w 2014 roku AVTEK otrzymał nagrodę „Odkrycie Roku” za innowacyjne produkty i usługi, które pomimo krótkiego czasu obecności na rynku zdobyły zaufanie klientów. W kolejnych latach marka kontynuowała swoje sukcesy, zdobywając w 2015 roku nagrodę Grand Prix oraz w 2016 roku tytuł „Top Marka”, najwyższe wyróżnienie w konkursie. Te prestiżowe odznaczenia potwierdzają doskonałą jakość i popularność marki AVTEK w dziedzinie rozwiązań interaktywnych, utrzymującej się na czołowych pozycjach w programie Laur Konsumenta.

AVTEK - Odkrycie 2014
AVTEK - Grand Prix 2015
AVTEK - Top Marka 2016

Przegląd oferty marki AVTEK

W swojej historii innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych marka AVTEK ma kilka naprawdę popularnych produktów. Ta wiodąca marka w dziedzinie nowych technologii w edukacji zapewnia najwyższą jakość i zaawansowane funkcje, które rewolucjonizują proces nauczania. Od interaktywnych tablic multimedialnych po zaawansowane monitory AVTEK TouchScreen, które przekształcają tradycyjne sali lekcyjne w dynamiczne i angażujące przestrzenie nauki. Przyjrzyjmy się bliżej najpopularniejszym produktom marki AVTEK i odkryj, jak technologia może podnieść poziom edukacji na zupełnie nowy poziom.

Monitory interaktywne AVTEK TouchScreen oraz AVTEK TS

Monitory interaktywne AVTEK TouchScreen od samego początku były innowacyjnym rozwiązaniem, które odmienia sposób prowadzenia zajęć i współpracy w sali lekcyjnej. Wyposażone w wysokiej jakości matryce oraz precyzyjne nakładki dotykowe, oferują dokładność i responsywność, umożliwiając nauczycielom i uczniom tworzenie interaktywnych doświadczeń edukacyjnych. Dzięki technologii multi-touch, użytkownicy mogą pisać, rysować, przesuwać i skalować treści na ekranie za pomocą gestów, co sprawia, że nauka staje się jeszcze bardziej angażująca i interaktywna. Ponadto, monitory AVTEK TouchScreen od samego początku były łatwe w obsłudze, co przekładało się na sporą sympatię wśród nauczycieli.